09-9507151

סוגי קירוי לפרוגולה​

זהו , גמרנו לבנות את הפרגולה בחצר ביתנו....סוף סוף......מעט קשה , הרבה בלאגן בגינה אבל היה שווה.ההתלבטות הבאה בנושא הפרגולה הינה נושא הקירוי העליון שלה. במה נכסה ??? אסטטיקה??? פרקטיקה??? מה מנצח???בשורות מטה ננסה להקיף את כלל האפשרויות לקירוי הפרגולה , תוך נסיון להתיחס / להקיף את מלוא השיקולים אותם אנו חייבים לקחת בעת ההחלטה במה לקרות את הפרגולה בחצר:כוון הפרגולה (מזרח / מערב וכו`...).יכולת חדירת קרני השמש אל מתחת לתשתית הפרגולה (חורף / קייץ).כמות הצל הנדרשת להשגה.עלויות וכו`...

    

פרגולת עץ מאסיבי שנועדה למתן נוכחות ולא על מנת השגת צל או קירוי נגד הגשם:על פרגולה כזו – כל קירוי שנשים – יפגום מן הסתם באיכותה האסטטית של הפרגולה.העץ המאסיבי , החיבורים בין הקורות , החיספוס היזום – כל אלו איזונם יופר באם נשים קירוי מסוג זה או אחר.לפרגולה ממין זה –לא נדרש קירוי.

 

פרגולת עץ מאסיבי או קורות עץ "רגילות" קירוי "טבעי":פרגולה המתוכננת כך שהקירוי מעליה יהיה של צמחיה מטפסת ממין זה או אחר – גפן (מניבה או עקרה) , אלמון הודי , ויסטריה , יסמין על מיניו וכו`...

 

קירוי ע"י במבוק:יריעות הבמבוק מגיעים במספר מידות ואורכים בכדי לנסות ולהתאים לכלל הדרישות.ניתן למצא במבוק בעוביים שונים.במבוק בקוטרים גדולים ניתן למצא גם בבודדים.

 

קירוי ע"י "רב רעף" :מוצר סינטטי מצוין באיכותו – תבנית מחומר פולימרי המזכיר רעף. קל מאד להתקנה גם ע"י לקוח שאינו בעל מקצוע.נשמר לשנים רבות.ניתן להשגה במגוון גוונים.

 

קירוי ע"י רעפים:סוגים שונים באיכות ועלות.מומלץ להשתמש בבעל מקצוע לבנית התשתית (לפחות).ניתן להשגה בגוונים שונים.

 

קירוי ע"י סרגלי הצללה:לוחות עץ בגודל של 20*50 שמחוברים לצידו העליון של גג הפרגולה.ע"י חיבורים למישור הפרגולה בשיפוע כזה או אחר – מושגת הצללה כמעט מלאה של הפרגולה.

 

קירוי עליון נגד גשם - "סנטף": חומר פולימרי גלי המגן נגד חדירת גשמים ונגד קרני U.V..זול יחסית , קל מאד להתקנה ויעיל.בגוונים משתנים.