09-9507151

פרגולות והרחבת שטח מגורים​

פרגולות מעץ, אינן מיועדות אך ורק לשמור ולהגן עלינו מפני השמש הקופחת וממטרי גשם בתקופת החורף, הן גם נועדו ליצור עוד חלל אחד בבית, חלל שהוא חצי סגור וחצי פתוח וכך להרחיב את מרחב המגורים שלנו. ניתן להתקין אותן בכל מקום כמעט : בחצרות בתים פרטיים, במרפסות, במרחבים ציבוריים, ועוד. כיום ישנם בשוק מגוון אמצעי הצללה המיוצרים מחומרי גלם שונים אך לדעת רבים, העץ הוא חומר הגלם היפה, הטוב והאיכותי ביותר.

 

סוגי פרגולות

 

פרגולות יכולות להיות מיוצרות ממגוון חומרי גלם. בין סוגי הפרגולות הפופולאריים ניתן להזכיר את הפרגולות ממתכת, הן מיוצרות מאלומיניום או אפילו מברזל, הן עמידות וחזקות מאוד, אך אינן מצטיינות ביופיין ומשרות אווירה של קור וגוון תעשייתי. כמו כן ישנן פרגולות עשויות מאבן, או בטון ואפילו פרגולות עשויות זכוכית. העדפה הגורפת של רוב הלקוחות הן פרגולות עשויות עץ טבעי. הן מהוות סוג של תכשיט סביבתי, ומשדרות הרבה מאוד יוקרה וייחוד, וניתן לעצב אותן במגוון סגנונות עיצוב ואף לשלב אותן עם חומרים אחרים. פרגולה מעץ היא פרקטית במיוחד ומעניקה לכם הגנה מושלמת לא רק בימות הקיץ החמים אלא גם בימות החורף. מי שסבור שהעץ איננו חומר גלם עמיד במיוחד, טעות בידו. העץ ממנו מיוצרות פרגולות עובר תהליך של חיטוי ואימפרגנציה המאפשר לו לשרוד במשך שנים רבות, ובנוסף, אפשר בהחלט לחדש את מראה הפרגולות ולצבוע אותן מחדש. תחזוקן הוא קל מאוד. פרגולה מעץ משתלבת מצויין עם ריהוט גינה עשוי עץ.

 

פרגולות – מהו סוג העץ הטוב ביותר ?

 

קשה לבוא ולטעון שישנו סוג עץ אחד מובחר במיוחד ובחירת פרגולות מותנית במשתנים שונים. מהו אופיו של השטח בו תהיה מותקנת הפרגולה, גודלו, האם ישנם קירות היכולים לתמוך בפרגולה וגם כמובן לכל לקוח טעם אישי משלו ותקציב כספי . סוגי העצים נבדלים אחד מהשני במידת הקושי שלהם, למשל עץ אורן פיני הוא עץ רך במיוחד וקל מאוד לעבוד איתו, לעומתו, עץ איפאה המיובא מברזיל הוא עץ קשה במיוחד, לא לחינם יש המשווים אותו לברזל. לכל עץ ועץ גוון וריח שונים ולכן מומלץ לגשת לבית עסק אמין מקצועי וותיק, ולבחון את סוגי העץ מקרוב. ככלל, את כל מוצרי העץ כגון ריהוט גן, פרגולות, דקים וגדרות עץ, מייצרים מסוגי עץ שונים.

 

מתי להתקין ?

 

פרגולות הן שימושיות לאורך כל ימות השנה ולכן אין שום מניע להתקין אותן בימות החורף. לפני רכישת פרגולות, מומלץ קודם לבדוק עם העירייה במקום מגוריכם, באם אתם רשאים להתקין פרגולה על מנת שלא תמצאו עצמכם במצב לא נעים בעתיד, פרגולה נחשבת להרחבת בנייה והיא מצריכה אישורים מתאימים.