09-9507151

התקנת פרקט​

 

 

 

 

התקנת פרקט

התקנת פרקט, בסך הכל חיבור של כמה לוחוץ עץ אחד לשני, נשמע פשוט נכון ? אך זהו אינו הדבר.אומנם התקנת הפרקט נשמעת כמלאכה פשוטה, אך הדבר מחייב ביצוע מושלם, הימנע מאיתנו בעתיד למצוא את עצמנו עומדים מול פרקט מנופח וגבשושי. בדיוק מסיבה זאת לפניכם מדריך קצר ובסיסי לכמה אנקדוטות חשובות בעת התקנת הפרקט שלכם : 

הכנת החדר קדם הכנסת הפרקט :דבר בסיסי וחשוב שללא ביצועו אין להתחיל את התקנת הפרקט ! עלינו לוודא דבר ראשון שרצפת החלל הינה נקייה וישרה – אחרת נקבל הבדלי גבהים וגבשושיות באריחי הפרקט.במידה והרצפה איננה ישרה – אפשר לפלס אותה באמצעות "מדה מתפלסת" (יכול להיקרא גם "מדה סמנט " ).

 

אביזרי חובה בעת ההתקנה :

פאנלים – הפאנלים יוצאים את החיבור שבין רצפת הפרקט לקיר, כיום עשויים הפאנלים מחומר פולימרי עמיד במים ומגיעים במגוון גבהים וצורות כאשר הפופולריים ביותר הינם בגובה 6 ס"מ ו8 ס"מ.

ספים – זהו למעשה קטע ההמשך של הפרקט, המונח מתחת לדלת ותפקידו הוא הפרדה בין החדרים. ישנם סוגי פרקטים שהתקנת הסף הינה חלק קריטי בהתקנה שכן חוסר בו יוביל להתנפחות הפרקט באזור הדלת.

ספוג – מעירים את כל הבית מהחריקות כשאתם קמים לשתות מים באמצע הלילה ? כנראה שלא התקנתם ספוג מבודד ! הספוג מגיע במגוון סוגים ועוביים המשפיעים ישירות על רעש צעדי ההליכה בפרקט. *ישנם סוגי התקנה מסוימות וסוגי פרקטים שאינם דורשים ספוג מבודד בעת התקנתם – התקשרו למומחי הפרקטים שלנו לייעוץ והכוונה !

 

התקנת פרקט למינציה

שיטת ההתקנה של פרקט למינציה, הינה הנחה צפה. זאת שיטת הרכבה יחסית פשוטה ולכן ישנם הרבה אנשים המעדיפים להתקין את רצפת הפרקט שלהם בעצמם.כפי שמרמז שם ההתקנה, פרקט הלמינציה מונח באופן צף מעל לרצפה קיימת, ללא שימוש בדבק או חומר אחר, שיקבע אותו למקום. הרעיון הוא, שכל לוח בפרקט מתחבר בקלות אל הלוח הבא, באמצעות הקלקה או הדבקה (תלוי בדגם של הפרקט). כל לוחות הפרקט ממלאים את רצפת החדר, ובכך, מונעים תזוזת הפרקט. *ישנם אנקדוטות חשובות בעת התקנת פרקט למינציה בהנחה צפה – כמו מרחק הפרקט מהקיר, מרחק בין לוח ללוח ועוד.

התקנת פרקט עץ :התקנת פרקט העץ הינה מלאכה יותר מורכבת מהתקנת פרקט הלמינציה, שכן צריך לקבע את הפרקט באמצעות שיטות שונות (כל אחת בהתאם לסוג המשטח) אל הריצפה.

ישנם 2 שיטות עיקריות להתקנת פרקט העץ :הדבקה שיטת ההדבקה זוהי שיטה התשמש אותנו להתקנת פרקט עץ מעל משטח של רצפה קיימת או רצפת בטון, מכיוון שהעץ עצמו הינו חומר מבודד, אין צורך בספוג בידוד מתחת לשכבת הפרקט, ויהיה ניתן להניח את לוחות הפרקט ישירות על הרצפה לאחר שכבה של דבק אפוקסי המיועד למשימה.מסמורשיטת התקנה זו תשמש אותנו להתקנת הפרקט על משטח עץ קיים, למעשה ביצוע שיטת התקנה זו נעשה ע"י אקדח סיכות/מסמרים מיועד לכך הפועל ע"י לחץ אוויר.

 

צריכים התייעצות לגבי התאמת סוג הפרקט לבית שלכם ? התקשרו עוד היום והתייעצו עם מומחי העיצוב שלנו !