מאמרים

התקנת פרקט

התקנת פרקט, בסך הכל חיבור של כמה לוחות עץ אחד לשני, נשמע פשוט נכון ? אך זהו אינו הדבר.
אומנם התקנת הפרקט נשמעת כמלאכה פשוטה, אך הדבר מחייב ביצוע מושלם, הימנע מאיתנו בעתיד למצוא את עצמנו עומדים מול פרקט מנופח וגבשושי. בדיוק מסיבה זאת לפניכם מדריך קצר ובסיסי לכמה אנקדוטות חשובות בעת התקנת הפרקט שלכם :

הכנת החדר קדם הכנסת הפרקט :
דבר בסיסי וחשוב שללא ביצועו אין להתחיל את התקנת הפרקט ! עלינו לוודא דבר ראשון שרצפת החלל הינה נקייה וישרה – אחרת נקבל הבדלי גבהים וגבשושיות באריחי הפרקט.
במידה והרצפה איננה ישרה – אפשר לפלס אותה באמצעות "מדה מתפלסת" (יכול להיקרא גם "מדה סמנט " ).

אביזרי חובה בעת ההתקנה :

פאנלים – הפאנלים יוצאים את החיבור שבין רצפת הפרקט לקיר, כיום עשויים הפאנלים מחומר פולימרי עמיד במים ומגיעים במגוון גבהים וצורות כאשר הפופולריים ביותר הינם בגובה 6 ס"מ ו8 ס"מ.

ספים – זהו למעשה קטע ההמשך של הפרקט, המונח מתחת לדלת ותפקידו הוא הפרדה בין החדרים. ישנם סוגי פרקטים שהתקנת הסף הינה חלק קריטי בהתקנה שכן חוסר בו יוביל להתנפחות הפרקט באזור הדלת.

ספוג – מעירים את כל הבית מהחריקות כשאתם קמים לשתות מים באמצע הלילה ? כנראה שלא התקנתם ספוג מבודד ! הספוג מגיע במגוון סוגים ועוביים המשפיעים ישירות על רעש צעדי ההליכה בפרקט.
*ישנם סוגי התקנה מסוימות וסוגי פרקטים שאינם דורשים ספוג מבודד בעת התקנתם – התקשרו למומחי הפרקטים שלנו לייעוץ והכוונה !

התקנת פרקט למינציה :

שיטת ההתקנה של פרקט למינציה, הינה הנחה צפה. זאת שיטת הרכבה יחסית פשוטה ולכן ישנם הרבה אנשים המעדיפים להתקין את רצפת הפרקט שלהם בעצמם.
כפי שמרמז שם ההתקנה, פרקט הלמינציה מונח באופן צף מעל לרצפה קיימת, ללא שימוש בדבק או חומר אחר, שיקבע אותו למקום. הרעיון הוא, שכל לוח בפרקט מתחבר בקלות אל הלוח הבא, באמצעות הקלקה או הדבקה (תלוי בדגם של הפרקט). כל לוחות הפרקט ממלאים את רצפת החדר, ובכך, מונעים תזוזת הפרקט.
*ישנם אנקדוטות חשובות בעת התקנת פרקט למינציה בהנחה צפה – כמו מרחק הפרקט מהקיר, מרחק בין לוח ללוח ועוד.

התקנת פרקט עץ :
התקנת פרקט העץ הינה מלאכה יותר מורכבת מהתקנת פרקט הלמינציה, שכן צריך לקבע את הפרקט באמצעות שיטות שונות (כל אחת בהתאם לסוג המשטח) אל הריצפה.

ישנם 2 שיטות עיקריות להתקנת פרקט העץ :
הדבקה
שיטת ההדבקה זוהי שיטה התשמש אותנו להתקנת פרקט עץ מעל משטח של רצפה קיימת או רצפת בטון, מכיוון שהעץ עצמו הינו חומר מבודד, אין צורך בספוג בידוד מתחת לשכבת הפרקט, ויהיה ניתן להניח את לוחות הפרקט ישירות על הרצפה לאחר שכבה של דבק אפוקסי המיועד למשימה.
מסמור
שיטת התקנה זו תשמש אותנו להתקנת הפרקט על משטח עץ קיים, למעשה ביצוע שיטת התקנה זו נעשה ע"י אקדח סיכות/מסמרים מיועד לכך הפועל ע"י לחץ אוויר.
צריכים התייעצות לגבי התאמת סוג הפרקט לבית שלכם ? התקשרו עוד היום והתייעצו עם מומחי העיצוב שלנו !

דקים ומגמת החזרה לטבע​

השתלטה על חיינו ובכל התחומים. אנו ממחזרים יותר, משתמשים בחומרים מתכלים, מחפשים תחליפים לדלק, לחשמל, אוכלים יותר אוכל אורגני ומפחיתים את כמויות האוכל המתועש, חוסכים במים, וגם... חוזרים סוף סוף לשימוש בעץ. אחת מאופציות הריצוף הרלוונטיות ביותר כיום היא ריצוף באמצעות .מגמת החזרה לטבעהשתלטה על חיינו ובכל התחומים. אנו ממחזרים יותר, משתמשים בחומרים מתכלים, מחפשים תחליפים לדלק, לחשמל, אוכלים יותר אוכל אורגני ומפחיתים את כמויות האוכל המתועש, חוסכים במים, וגם... חוזרים סוף סוף לשימוש בעץ. אחת מאופציות הריצוף הרלוונטיות ביותר כיום היא ריצוף באמצעות . למה בעצם דקים ? דקים הם יפים יותר מכל ריצוף אחר, הם משרים אווירה טבעית, חמימה וכפרית, אך ממש באותה העת, הם גם יוקרתיים. דקים אינם מביאים לבזבוז יקר של משאבי טבע כגון מים, , אינם דורשים טיפול ואחזקה יקרים, הם עמידים מאוד וחזקים, הם מהווים משטחי משחק אידיאליים לילדים, ובשל כל זאת ועוד, גם מעצבי פנים ואדריכלם נותנים להם מקום של כבוד במערך עיצוב הבית. השתלבות דקים בסביבה דק עץ משתלב נפלא בכל סביבה בה הוא נמצא ובמיוחד עם מוצרי עץ כגון  עץ,  מעץ  ועוד. ניתן להתאים דקים על פי סוג העץ ממנו הם עשויים, למוצרים האחרים ולשלב בין סוגי העץ השונים לקבלת מראה רב גוני אך מסוגנן. דקים הם בעלי ריח מיוחד במינו, הריח הכה אופייני לעץ, ריח נפלא ומשכר של טבע ואדמה. מאילו סוגי עץ הוא מיוצר? דקים מיוצרים מכמה סוגי  עיקריים וביניהם: עץ אורן פיני,  הוא זול יותר, אך מראהו חמים וכפרי, דקים מיוצרים מעץ איפאה הם בין הדקים החזקים ביותר,  המיובא מדרום אמריקה הוא חזק מאוד, קשה ועמיד בפני נזקים שונים והוא מגיע בגווני חום שונים, מראהו יוקרתי במיוחד. כמו כן הם מיוצרים מעץ גושני, עץ טיק, עץ קומרו ועץ סידר.​

פרגולות - מגוון של אפשרויות​

  אתם מגיעים לגינה של חברים ולפתע רואים אביזר נפלא שלא חשבתם עליו קודם – פרגולה. שילוב של פרגולות לצד ריהוט גן נכון ובטוב טעם יכולים להפוך את יופי חצר הבית למקום עשיר ומזמין לשבת בו.אז מהי המטרה העיקרית של פרגולות? ובכן, פרגולות הינן בעלות מטרה עיקרית והיא לספק מחסה בימים גשומים וצל מפני השמש בימים חמים. ישיבה בפרגולה בזמן הפנאי משדרגת את איכות החיים והופכת אותם לנעימים ומהנים יותר. ניתן למצוא כל מיני סוגי  החל מפרגולות מפלסטיק, פרגולות עץ ועד פרגולות אשר עשויות מאלומיניום, אך כיצד ניתן לבחור פרגולה איכותית באמת? פרגולות נפוצות הינן פרגולות עץ ומדוע? קודם כל בשל היופי שלהן.  הינו חומר טבעי יפהפייה מסוגים רבים וגוונים מהפנטים שהופכים את בנייתה ועיצובה של הפרגולה למלאכה מהנה ומלאת אפשרויות. פרגולות העץ שונות בתכליתן מהסוגים השונים של פרגולות וזה בעיקר מכיוון שפרגולות עץ עוברות תהליך כימי אשר מרחיק מהם מזיקים, מכרסמים מונע את ריקבונו של העץ ומאריך את חייהן של פרגולות. כאמור, ישנם המון סוגי עצים – כאלו שמסוגלים להתמודד עם תנאי מזג האוויר השונים שיש במדינתנו כמו חשיפה לאורך זמן לשמש או פגישה עם הגשם בימים חורפיים יותר וכאלו שלא. עץ כמו עץ הסידר, , עץ דוגלס פייר ועצים נוספים הינם עצים  שמסוגלים להתמודד עם חשיפה למים מבלי שייהרסו. לעומת זאת, עץ כמו , הינו עץ אשר רגיש יותר לתנאי מזג אוויר כמו גשם ואף ללחות ועלול להתעוות ולהתנפח.  הינן עולם דקורטיבי נפלא אשר מעניק אפשרויות עיצוב נוספות כמו: בחירת ריהוט גן. הצבת ריהוט גן מתחת לפרגולה יכול לשדרג בכמה רמות את יופי הגינה ולהעניק נוכחות שונה לגמרי לריהוט כמו ריהוט גן אותו בחרתם לקנות ולהציב בגינתכם. פרגולות, מכל סוג שהוא, מצליחות להכתיב לרבים כיצד תראה גינתם. בחירה נכונה של פרגולה וסוגה יכולה בין רגע להעניק לגינה מראה משעמם או לחלופין מראה כפרי מרענן ומזמין. בעת בחירת פרגולות ובעת בחירתם של  יש לזכור שאנו רוצים להעניק לגינה מראה דקורטיבי ומזמין ובו זמנית להבטיח שהמוצרים שאנו קונים יאריכו שנים כמה שניתן.​

סוגי קירוי לפרוגולה​

זהו , גמרנו לבנות את הפרגולה בחצר ביתנו....סוף סוף......מעט קשה , הרבה בלאגן בגינה אבל היה שווה.ההתלבטות הבאה בנושא הפרגולה הינה נושא הקירוי העליון שלה. במה נכסה ??? אסטטיקה??? פרקטיקה??? מה מנצח???בשורות מטה ננסה להקיף את כלל האפשרויות לקירוי הפרגולה , תוך נסיון להתיחס / להקיף את מלוא השיקולים אותם אנו חייבים לקחת בעת ההחלטה במה לקרות את הפרגולה בחצר:כוון הפרגולה (מזרח / מערב וכו`...).יכולת חדירת קרני השמש אל מתחת לתשתית הפרגולה (חורף / קייץ).כמות הצל הנדרשת להשגה.עלויות וכו`...    פרגולת עץ מאסיבי שנועדה למתן נוכחות ולא על מנת השגת צל או קירוי נגד הגשם:על פרגולה כזו – כל קירוי שנשים – יפגום מן הסתם באיכותה האסטטית של הפרגולה.העץ המאסיבי , החיבורים בין הקורות , החיספוס היזום – כל אלו איזונם יופר באם נשים קירוי מסוג זה או אחר.לפרגולה ממין זה –לא נדרש קירוי. פרגולת עץ מאסיבי או קורות עץ "רגילות" קירוי "טבעי":פרגולה המתוכננת כך שהקירוי מעליה יהיה של צמחיה מטפסת ממין זה או אחר – גפן (מניבה או עקרה) , אלמון הודי , ויסטריה , יסמין על מיניו וכו`... קירוי ע"י במבוק:יריעות הבמבוק מגיעים במספר מידות ואורכים בכדי לנסות ולהתאים לכלל הדרישות.ניתן למצא במבוק בעוביים שונים.במבוק בקוטרים גדולים ניתן למצא גם בבודדים. קירוי ע"י "רב רעף" :מוצר סינטטי מצוין באיכותו – תבנית מחומר פולימרי המזכיר רעף. קל מאד להתקנה גם ע"י לקוח שאינו בעל מקצוע.נשמר לשנים רבות.ניתן להשגה במגוון גוונים. קירוי ע"י רעפים:סוגים שונים באיכות ועלות.מומלץ להשתמש בבעל מקצוע לבנית התשתית (לפחות).ניתן להשגה בגוונים שונים. קירוי ע"י סרגלי הצללה:לוחות עץ בגודל של 20*50 שמחוברים לצידו העליון של גג הפרגולה.ע"י חיבורים למישור הפרגולה בשיפוע כזה או אחר – מושגת הצללה כמעט מלאה של הפרגולה. קירוי עליון נגד גשם - "סנטף": חומר פולימרי גלי המגן נגד חדירת גשמים ונגד קרני U.V..זול יחסית , קל מאד להתקנה ויעיל.בגוונים משתנים.​

עץ איפאה - אין דומה לו​

אתם עומדים במחסן עצים מול סוגים רבים של עצים, אך אינכם מבינים מה יתרונותיהם וחסרונותיהם. אחד העצים המובחרים בארץ הוא ללא ספק עץ איפאה. עץ איפאה הינו עץ חזק ומאסיבי מאוד, בעל צפיפות רבה מה שגורם לו להישמר לאורך זמן וכמעט לא להיפגע מנזקי מזג האוויר השונים.רבים מעדיפים להשתמש בסוג עץ זה כאשר הם מרכיבים .בבניית דקים העשויים מעץ כמו עץ איפאה ניתנת האפשרות לבנות גם את קורות הדקים מעץ איפאה כיוון שהוא דק מעץ האורן ובעל מראה עדין יותר. בניגוד לעץ האורן, עץ כמו  הינו מאסיבי וחזק הרבה יותר ולא כל מקדחה מצליחה לחדור לתוכו, לכן בניית דקים מעץ זה תעשה רק על ידי איש מקצוע מוסמך. יתרון נוסף שיש ל או דקים הנעשים מעץ איפאה הוא בכך שהוא בעל גוונים רבים של הצבע החום. ניתן למצוא קשת של צבעים שנעה מחום כהה מאוד לחום בהיר יותר ובכך המבחר בלתי מוגבל ומתאים לכל בית. אז מדוע עדיף לרכוש דקים אשר עשויים מעץ איפאה? ובכן, הוא עומד בפני ריקבון, חרקים ועובש. עץ איפאה הינו יציב והוא מסוגל להגיע לאורך חיים של כ- 25 שנה. אם מעוניינים לשמן את הדק שנעשה על ידי עץ איפאה אז צריך לעשות זאת פעם בשנה ובמידה ולא יקבל הדק צבע כסוף מיוחד. ניתן למצוא שוני משמעותי בין מחירי עץ שונים לבין מחיריו של  וזה בגלל שרבים מעדיפים לשלם יותר כסף ולרכוש לעצמם עץ איכותי שיחזיק שנים רבות.יש לדעת שבמידה והחלטתם לקנות  איפאה מומלץ לעשות זאת במחסן עצים כיוון שאז תוכלו להבטיח לעצמכם שאתם קונים עץ שהוא אכן איכותי וברמה גבוהה. עץ איפאה הינו עץ טרופי אותו מביאים מארצות דרום אמריקה. הוא הינו עץ שמסוגל להגיע לגבהים מרשימים של כ- 50 מטרים. עץ איפאה מתאים לכל סוגי הבנייה הן לבניית תשתיות של משטחי עבודה חזקים ויציבים והן לרהיטי בית עדינים ומקסימים. עץ כמו  נחשב כעץ המושלם – מתאים לכל דבר ומחזיק לאורך זמן.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

רעפים ומה אפשר ללמוד מהם​

אם נערוך מדגם קטן ונבקש מקבוצת ילדים לצייר לנו בית נקבל ציורים מגוונים, בציור אחד נראה בית גדול ומרובע, בציור אחר נראה בית מלבני בציור נוסף נראה בית מקושט וכן הלאה, המוטיב שיחזור על עצמו בכל הציורים כמעט יהיה גג הבית הצבוע בצבע אדום.הרעפים הם למעשה גג הבית, הם מהווים את הסיומת, ואת ה-"מכסה" לאותה קופסה בה אנו מבלים את חיינו. בניית גגות רעפים התחילה בארצות המושלגות כיוון שזו סיפקה מענה הולם להצטברות השלג על גגות הבתים, בשל השיפוע שיוצר גג הרעפים השלג היה יורד למטה ולא נשאר ומצטבר על גגות הבתים מה שהיה גורם לנזק רב. על אף שישנם בתם רבים ללא גג רעפים כמו מבני קומות או דופלקסים, שנבנים בבנייה המודרנית ומחופים רק בעזרת תקרת בטון, ניתן עדיין לראות לצידם בתים רבים עם גג , ישנים לצד חדשים.בעבר הרוב המוחץ של הבתים היה מחופה ברעפים בצבע אחד – אדום, ולמרות שזהו עדיין הצבע הפופולארי ביותר, ניתן לראות כיום צבעים שונים ומרהיבים שמייחדים מאוד את הבתים. סוגי הרעפיםישנם סוגי רעפים שונים העשויים מחומרים משתנים, חלקם הם:רעפים מבטון – רעפים אלו מאופיינים בחוזק ועמידות רבה, הם יוצרים דיוק מושלם בצורת הגג ומצויים במגוון צבעים.רעפים מחרס – אלו הם הרעפים הפופולאריים כיום, הם מיוצרים מחרס, יתרונם הגדול הוא שהם יפים יותר ובמקרה והרעפים עשויים מחרס איכותי עמידותם תהיה טובה יותר לשנים ארוכות מאשר רעפי הבטון שמתפוררים עם השנים ומאבדים בשל כך את יופיים, חסרונם הבולט הוא שבירותם בהשוואה לרעפי הבטון שנחשבים חזקים וכבדים יותר. מפלדה – רעפים אלו נחשבים חדשים יחסית בשוק, הם קלים מאוד להתקנה, עמידים בכל תנאי מזג האוויר וכמובן מתאפיינים בחוזק רב ובבידוד מרעשים, גם רעפים אלו מגיעים במגוון צבעים.עיצוב הגגישנן צורות שונות של גגות רעפים, הצורה המסורתית המעניקה את המראה הכפרי והישן היא כמובן צורת המשולש, בבניית גג זה ניתן לראות התכנסות של כל צידי הגג אל קודקוד אחד.אך מלבד הצורה הזו ישנן צורות שונות ומרהיבות המעניקות למבנה עיצוב אדריכלי מושקע ומיוחד.מעבר למראה חשיבות הצורה היא לשימוש, ככל שהמרחק מתקרת הבטון לקודקוד הגג יהיה רב יותר נקבל חלל גבוה יותר שיוכל לשמש אותנו הן כמחסן, לשמירה על חפצים שאינם בשימוש לעיתים קרובות והן כחדר מגורים. לכן חשוב מאוד עוד בשלב תכנון הבית לתכנן את כל הפרמטרים הללו, גם אם לא נראה שימוש בעתיד הקרוב באותה עליית גג.לסיכום...גג  הוא פיתרון טוב לחיפוי, הוא יוצר שכבה הגנה הן מפני נזקים סביבתיים והן מפני רעש, הוא מבודד ובכך מייעל את צריכת האנרגיה בבית ותורם למראה מיוחד.ניתן למצוא שלל סוגים וצבעים ולעצב את הגג לפי טעמכם האישי.​

בתי עץ - לחיות בחופש תמידי​

 הם מהטרנדים הבולטים ביותר בארץ בתחום הבנייה. בתים מעץ, יש להם כמה וכמה מטרות – הם משמשים כמחסנים, צימרים, מבנים זמניים אך היום במיוחד, הרבה מאוד אנשים רוצים לקבוע את משכנם הקבוע בבית מעץ. מבין כול שאר סוגי המבנים, בית מעץ הוא בעל החזות החמימה ביותר. בתי עץ – מה כה מיוחד בעץ ?מה בעצם לא ? כול העניין מתחיל עוד בריח האופייני לו, ריח של אדמה וטבע, בשל היותו חומר גלם המצוי בטבע, הוא נחשב למוצר אקולוגי מן המעלה הראשונה, ובתקופה שלנו החשיבות של כך רבה. עץ הוא גם יפה מראה ונחשב לחומר גלם זול יחסית, ולכן יותר ויותר אנשים בוחרים בעץ כחומר הגלם המועדף עליהם. בתי עץ משתלבים נהדר עם , ,  , כולם מיוצרים מעץ. מה יותר שובה לב מהתמונה הזו : בתי עץ מכוסים ברעפים אדומים כאשר הגינה מרוהטת באמצעות  עשוי עץ והרבה מאוד טבע וירוק מסביב? בתי עץ הם גם בטוחים יותרבמקרה של רעידת אדמה, בתי עץ יותר עמידים בפני קריסה ממבנים עשויים אבן או בטון ואין מדובר על עניין של מה בכך, שכן את ישראל פוקדות כול 80 שנה לערך, רעידות אדמה חזקות, ובין לבין גם חלשות יותר. תשכחו מהמזגן בתי עץ הם בתים מבודדים יותר ולכן מביאים לחיסכון ניכר באנרגיה אשר מתבטא בסופו של דבר בחשבון החשמל שלכם. בתי עץ הם קרירים ונעימים לשהייה בתקופת הקיץ, ובתקופת החורף הקרירה הם חמימים. לא לחינם בוחרים רוב בעלי הצימרים בארץ לבנות למען האורחים מבנים מ. ואם זו העדפתם של האורחים אז למה בעצם לא שלנו?​

מה עדיף? דשא או דק?

  והיה ונכנסתם להתגורר בבית חדש עם גינה, או שאתם פשוט מעוניינים לחדש את חצר הבית הפרטית שלכם, כדאי שתקדישו לעניין קצת מחשבה. מדובר הרי על השקעה לטווח ארוך אשר אמורה לשמש אתכם למשך שנים מרובות ואמת היא שהבחירה בין  לדשא תלויה גם בטעמכם האישי,אך לריצוף בעץ יש יתרונות מרובים שאי אפשר להתעלם מהם.    אז במה עדיפים דקים על פני דשא?הדשא אכן ירוק יותר מדקים, אך תשאלו אנשים אשר מתחזקים דשא, עד כמה מדובר על שגרה שאיננה קלה ולעיתים אף מתישה. כיום, רוב האנשים נמצאים שעות מרובות אל מחוץ לבית, רובינו קצרים בזמן, וטיפול בדשא עלול לגזול מאיתנו זמן רב ומשאבים כספיים. השקייתו מביאה לבזבוז ניכר במים, יש לשלם לגנן פרטי ואם בחרתם לוותר על שירותיו של גנן, אז בכלל מדובר על כאב ראש – רכישת ציוד מתאים, מכסחת דשא, כלי גינה וכמובן חומרי דישון רעילים אשר מסוכנים לסביבה, לבני האדם ומזהמים את משאבי הקרקע. לעומת הדשא, , דורשים מכם השקעה חד פעמית, הם עמידים מאוד וחזקים בפני נזקים ותנאי מזג אוויר, והתיחזוק שלהם קל ונוח.דקים הם גם יפים יותרדקים מעץ משווים לכל מקום בו הם יהיו ממוקמים, אווירה כפרית, נעימה וחמימה, דקים מיוצרים מכמה סוגי עץ עיקריים, וכל אחד יוכל להתאים אותם לטעמו האישי ולתקציב הכספי העומד לרשותו. למי שתקציבו הכספי נמוך, מומלץ לרכוש דקים עשויים עץ אורן. עץ האורן מיובא מפינלנד, עלות דקים אלו נמוכה יחסית, קל מאוד לעבוד איתו, הגוון שלו הוא צהבהב והוא מעוטר בעיניים המוסיפות רבות למראהו הטבעי. ישנם גם דקים עשויים עץ איפאה. עץ איפאה הוא עץ קשה, המיובא ממדינות דרום אמריקה בעיקר, הוא מצטיין ביופיו ואיכותו והוא גם מתאפיין במראה יוקרתי במיוחד. מדובר על עץ עמיד, ודקים עשויים  ישמשו אתכם במשך שנים ארוכותמוצרי עץ רוכשים בבית עסק אמיןדקים, פרגולות, גדרות עץ ושאר מוצרים עשויים מ רוכשים בבית עסק אמין, וותיק ומנוסה. הם יעמידו לרשותכם את מיטב היועצים והמומחים אשר יסייעו לכם בבחירת דקים המותאמים לדרישותיכם , תוך כדי התחשבות בטעמכם, גודל השטח המיועד והתקציב שלכם.​

מדוע אדריכלים מעדיפים דקים​

כל אחד מאיתנו רוצה אווירה נעימה וחמימה בבית. הבית הוא המקום המוגן שלנו אליו אנו חוזרים בסוף יום מתיש ומעייף ורוצים קצת להתרווח, ליהנות מזמן פנוי ובמיוחד – להירגע. אחד מחומרי הגלם אשר יסייעו לנו להשיג את האווירה הנכונה, הוא עץ. חומר גלם טבעי, יפה, נעים ופרקטי ולכן יותר ויותר אנשים ואנשי מקצוע בתחום העיצוב בוחרים לרצף את ביתם עם פרקטים , ובחצר הבית או המרפסת הם בוחרים לרצף עם .    דקים לתחושת מרחבריצוף החצר או המרפסת באמצעות , מסייע ליצור חללי המשך לפנים הבית וכך נוצרת תחושה של מרחב יותר גדול כאשר חללי החוץ אינם נבדלים באופן מהותי מחללי הפנים. אם בחרתם להציל את המרפסת או הגינה עם  עשויות עץ, מובטחת לכם אווירה כפרית, חמימה ונעימה בשטח פרטי משלכם.ממה עשויים דקים?דקים עשויים מסוגי עץ שונים, לעץ , כחומר גלם, יתרונות רבים. קודם כל, מדובר על חומר גלם טבעי, בו עשה האדם שימוש עוד בתקופות קדומות. הוא טוב לסביבה, הוא נחשב למוצר אקולוגי אשר איננו מזהם את הסביבה והקרקע, הוא איננו יקר במיוחד, דקים מעץ עמידים לאורך שנים מרובות ומבטיחים לכם הנאה ממושכת. דקים בניגוד לדשא, קל מאוד לתחזק ואינם מצריכים מכם בזבוז של זמן יקר ומשאבים. דקים עשויים מכמה סוגי עץ עיקריים: עץ טיק, עץ סידר.הדקים הזולים יותר הם דקים עשויים . מדובר על עץ אורן פיני, עץ רך ונוח לעבודה, הגוון שלו צהבהב והוא משדר הרבה נינוחות, חמימות וכפריות. העץ עצמו עובר תהליך חיטוי אשר מגן עליו מפני נזקים. , הוא עץ אשר מיובא ממדינות דרום אמריקה, במיוחד מברזיל, זהו עץ קשה, ועל מנת לעצב אותו יש להיות איש מקצוע מנוסה. דק עץ עשוי מעץ איפאה, משדר יוקרה, איכות ובהחלט מצביע עם טעם טוב ומשובח של בעל הבית. גווניו של עץ איפאה נעים על הקשת של בין חום בהיר ועד לחום כהה.היכן לרכוש?דקים כדאי לרכוש בבתי עסק אמינים אשר מומחים בתחום העץ. רצוי מאוד להתייעץ עוד טרם בחירת סוגי דקים המתאימים לכם, עם יועץ מוסמך ומקצועי אשר ייסע לכם לבחור את הדק המתאים לכם ביותר הן מבחינת התקציב והן מבחינת טעמכם האישי.​

פרגולות והרחבת שטח מגורים​

פרגולות מעץ, אינן מיועדות אך ורק לשמור ולהגן עלינו מפני השמש הקופחת וממטרי גשם בתקופת החורף, הן גם נועדו ליצור עוד חלל אחד בבית, חלל שהוא חצי סגור וחצי פתוח וכך להרחיב את מרחב המגורים שלנו. ניתן להתקין אותן בכל מקום כמעט : בחצרות בתים פרטיים, במרפסות, במרחבים ציבוריים, ועוד. כיום ישנם בשוק מגוון אמצעי הצללה המיוצרים מחומרי גלם שונים אך לדעת רבים, העץ הוא חומר הגלם היפה, הטוב והאיכותי ביותר. סוגי פרגולות פרגולות יכולות להיות מיוצרות ממגוון חומרי גלם. בין סוגי הפרגולות הפופולאריים ניתן להזכיר את הפרגולות ממתכת, הן מיוצרות מאלומיניום או אפילו מברזל, הן עמידות וחזקות מאוד, אך אינן מצטיינות ביופיין ומשרות אווירה של קור וגוון תעשייתי. כמו כן ישנן פרגולות עשויות מאבן, או בטון ואפילו פרגולות עשויות זכוכית. העדפה הגורפת של רוב הלקוחות הן פרגולות עשויות עץ טבעי. הן מהוות סוג של תכשיט סביבתי, ומשדרות הרבה מאוד יוקרה וייחוד, וניתן לעצב אותן במגוון סגנונות עיצוב ואף לשלב אותן עם חומרים אחרים. פרגולה מעץ היא פרקטית במיוחד ומעניקה לכם הגנה מושלמת לא רק בימות הקיץ החמים אלא גם בימות החורף. מי שסבור שהעץ איננו חומר גלם עמיד במיוחד, טעות בידו. העץ ממנו מיוצרות פרגולות עובר תהליך של חיטוי ואימפרגנציה המאפשר לו לשרוד במשך שנים רבות, ובנוסף, אפשר בהחלט לחדש את מראה הפרגולות ולצבוע אותן מחדש. תחזוקן הוא קל מאוד. פרגולה מעץ משתלבת מצויין עם ריהוט גינה עשוי עץ. פרגולות – מהו סוג העץ הטוב ביותר ? קשה לבוא ולטעון שישנו סוג עץ אחד מובחר במיוחד ובחירת פרגולות מותנית במשתנים שונים. מהו אופיו של השטח בו תהיה מותקנת הפרגולה, גודלו, האם ישנם קירות היכולים לתמוך בפרגולה וגם כמובן לכל לקוח טעם אישי משלו ותקציב כספי . סוגי העצים נבדלים אחד מהשני במידת הקושי שלהם, למשל עץ אורן פיני הוא עץ רך במיוחד וקל מאוד לעבוד איתו, לעומתו, עץ איפאה המיובא מברזיל הוא עץ קשה במיוחד, לא לחינם יש המשווים אותו לברזל. לכל עץ ועץ גוון וריח שונים ולכן מומלץ לגשת לבית עסק אמין מקצועי וותיק, ולבחון את סוגי העץ מקרוב. ככלל, את כל מוצרי העץ כגון ריהוט גן, פרגולות, דקים וגדרות עץ, מייצרים מסוגי עץ שונים. מתי להתקין ? פרגולות הן שימושיות לאורך כל ימות השנה ולכן אין שום מניע להתקין אותן בימות החורף. לפני רכישת פרגולות, מומלץ קודם לבדוק עם העירייה במקום מגוריכם, באם אתם רשאים להתקין פרגולה על מנת שלא תמצאו עצמכם במצב לא נעים בעתיד, פרגולה נחשבת להרחבת בנייה והיא מצריכה אישורים מתאימים.​

כותרת של המאמר

טקסט רץ של המאמר

...
...

09-9507151